Na besplatnoj banjskoj rehabilitaciji 5.800 penzionera (VIDEO)

Banja Kardial

U banjama širom Srpske besplatnu banjsku rehabilitaciju, prema programu Vlade, iskoristiće 5.800 penzionera. Vlada i Kabinet predsjednika Republike obezbijedili su za to 3,3 miliona maraka.

U Banji Vrućici kod Teslića trenutno boravi 100 penzionera iz Prijedora. Do kraja godine, trebalo bi da ugoste 3.500 penzionera iz gradova širom Srpske.

Već 26 godina Mićo Gavranović iz Omarske kod Prijedora posjećuje Banju Vrućicu. Sada je tu o trošku Vlade Srpske, uz kompletan terapijski program.

Penzioneri iz Prijedora kontinuirano dolaze u Teslić. Trenutno ih je tu 100.

Svi prođu ljekarski pregled nakon čega dobiju i odgovarajuću terapiju.

Kabinet predsjednika Republike za banjsku rehabilitaciju izdvojio je 1,5 miliona. Vlada je obezbijedila milion maraka, dok je resorno ministartvo izdvojilo 800.000 maraka.

“Na ovakav način Vlada i resorno ministarstvo pokazuju brigu o osjetljivim kategorijama, posebno kad se radi o našim penzionerima kojih je skoro 300 hiljada u Republici Srpskoj, preko 100 hiljada su članovi boračkih kategorija”, istakao je ministar rada i boračko invalidske zaštite Radan Ostojić.

Možda vas interesuje i ovo:

Besplatna banjska rehabilitacija, šta donosi i kako funkcioniše (VIDEO)

Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić dodaje da je dobio pismo od Boračke organizacije iz Ribnika koji se nalaze na rehabilitaciji u Tesliću, u kojem kažu da im je tamo izuzetno dobra usluga, te da im je lijepo.

Pravo na banjsku rehabilitaciju iskoristiće ukupno 5.800 penzionera. To je 1.500 više nego ranijih godina. Osim u Banji Vrućici, boraviće u Banji Kulaši, Vilina vlas, Dvorovi, Mlječanica i Terme Laktaši, piše RTRS.

Podijeli tekst sa drugima na:

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *